refakatveziyaretb

 

Basın Video Arşivi

Etkinlik Takvimi3

Etik Kurul3

Hizmetiçi Eğitim Planı

Kalite Yönetim2

TUEK Tıpta Uzmanlık Eğitim Kurulu

Konsültasyon Hizmetleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ziyaretçi Defteri

 

Basında Hastanemiz

Hastanemize Ulaşım

 

 

Aylık Hekim Çalışma Planı

 

Kurumsal Dökümanlar

 

ClinicalKey, klinisyenlerin kanıta dayalı tıbbi bilgilere her yerden/her zaman erişmelerine ve bu bilgileri paylaşmalarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır. ClinicalKey içeriğine hastanede, konferansta, evde ya da tüm mobil cihazlarınız üzerindenerişim ihtiyacı doğabilmektedir. Uzaktan Erişim (ev, ofis) /Mobil erişim bu ihtiyacı tamamlamaktadır ve bu sebepten dolayı ClinicalKey’in uzaktn erişim seçenekleri mobil cihazlarınız için “ClinicalKey” Mobil aplikasyonuile geliştirilmiştir.

 

 

Sağlık hizmetleri dünyası her zamankinden hızlı değişmektedir ve tıp uzmanlarının, bu hıza ayak uydurabilmelerini sağlamak için tasarlanmış özel olarak tasarlanmış tek bir kaynak bulunmaktadır: ClinicalKey.

ClinicalKey, cevap verme hızınızı maksimize etmek için tasarlanmıştır. Günümüzde, karşınıza, incelemek zorunda kalacağınız yüzlerce sonuç getiren aramalar yeterli değildir. ClinicalKey, bu sorunu, karşınıza önce klinik açıdan en ilgili sonucu getirerek ve değerli vaktinizi koruyarak çözmekte, bu vaktin, hasta sonuçlarının iyileştirilmesine harcanmasına yardımcı olmaktadır.

ClinicalKey, bunu, Elsevier’in tüm tıbbi ve cerrahi içeriğini – 800’den fazla kitap, 500’den fazla en saygın dergi ve 9000’den fazla cerrahi ve tıbbi müdahale videosu – bir araya getirerek ve bunu, uygulama rehberleri, hastaları eğitici broşürler ve MEDLINE’ın tamamı gibi diğer değerli içerikle birleştirerek gerçekleştirmektedir.

Daha sonra bu içeriğin tamamı, Elsevier’in tescilli tıp taksonomisi olan EMMeT kullanılarak semantik olarak zenginleştirilir. Bu ayrıcalıklı ClinicalKey özelliği, ihtiyaç duyduğunuz cevapları karşınıza her zamankinden hızlı getiren dinamik aramaya gücünü veren özelliktir.

ClinicalKey, bir klinik bilgi arama motorundan ya da size tek türde bilgi sunan bir hasta başı aracından fazlasıdır. Bu, tıp uzmanlarının bilgiyi ve cevapları nasıl aradıklarını anlamak için tasarlanmış ilk akıllı klinik bilgi motorudur.

ClinicalKey, günümüz doktorlarının, hasta başı, bilgi paylaşımı ve güncel kalmayı da kapsayan iş akışlarına dair yüzlerce saatlik gözlem ve doktorlarla yapılmış söyleşiler sonucunda oluşturulmuştur.

ClinicalKey, bu iş akışlarıyla sorunsuzca entegre olacak ve doktorların, bunların her birinde karşılaştıkları güçlükleri çözecek şekilde tasarlanmıştır.

 Hasta Başı: Teşhis, Tedavi ve Müdahale Hazırlığı – Elsevier’in tescilli taksonomisi EMMeT ile etiketlenmiş, semantik olarak zenginleştirilmiş içeriğiyle, ClinicalKey, bir doktora benzer şekilde, akıllı bir yapıyla düşünen tek kaynaktır. Bu, ihtiyaç duyduğunuz klinik açıdan ilgili mevcut bilgilerin size doğrudan geleceği anlamına gelmektedir. Binlerce arama sonucu arasında inceleme yapmak zorunda kalmayacak, boşa vakit harcamayacaksınız, daha doğru bakım uygulamanızı sağlayan cevapları daha hızlı alacaksınız.

 Bilgi paylaşımı – Tek tıklamayla paylaşım gerçekleştirebilmeniz ve zamandan tasarruf sağlayan Presentation Maker (Sunum Hazırlayıcı) sayesinde, ClinicalKey, bulduğunuz klinik açıdan ilgili cevapları paylaşmanızı her zamankinden kolay hale getirmektedir. Meslektaşlarınızla paylaşmaya değer, alıntı ve telif hakkı bilgilerini de kolayca ekleyebildiğiniz bir sunumu, sürükle ve bırak yöntemiyle sunum hazırlayıcıda kolayca düzenleyebilirsiniz. Böylece, doktorların yüzlerce saat tasarruf etmeleri ve bu vakti hastalarına ayırabilmeleri sağlanır.

Güncel kalınması – Doktorların, alanlarındaki güncel literatürü okumaya vakit bulabildikleri anlarda yararlanabilmeleri için ClinicalKey şunları sunmaktadır:

- Her tıp disiplinini kapsayan 800+ kitap

- 500+ en saygın dergi

- Tıbbi bilgi, cerrahi müdahale ve diğer tekniklerle ilgili 9,000+ video

En önemlisi de, tüm bu içeriğin, en kaliteli hakemli içeriği sunması için her zaman güvenebileceğiniz bir kaynak olan Elsevier tarafından sunuluyor ve böylece tüm arama, paylaşım ve okumanın tek bir aramayla tek bir siteden gerçekleştirilebilecek olmasıdır.

İhtiyacınız, ister hastalardan aldığınız sonuçları iyileştirmek için hasta başı kaynakları, ister tek bir kaynağın sunabileceği en büyük semantik olarak zenginleştirilmiş kaynak bütünü olsun, ClinicalKey her türlü ihtiyacınızı karşılayacaktır.

                                               ****************************************************************************************************

Bu yıl veritabanlarına yeni eklenen Clinical Key özelinde ve diğer veritabanlarının kullanım istatistikleri ve geribildirimler dikkate alındığında, son kullanıcılarımız olan uzmanlık öğrencileri ve eğitimcilerimizin veritabanları hakkında yeterli bilgiye sahip olmadıkları görülmektedir. sunulan hizmetin son kullanıcılarımıza tam olarak duyurulabilmesi amacıyla, anılan son kullanıcılarımızın isim ve iletişim bilgilerinin ekte verilen formata Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir e-posta adresine gönderilmesi gerekmektedir.

İletişim bilgileri gönderim formu için tıklayınız

                                             

ULAKBIM  EKUAL kapsamında tüm Sağlık Bakanlığı Eğitim ve Araştirma hastanelerinin erişimi mevcut  (www.clinicalkey.com) Elsevier –Clinical Key veritabanının doktorların günlük iş akışlarına daha uyumlu hale getirilmesi için platform geliştirme çalışmaları hızlandırılmaktadır. ClinicaKey hızlı ve kolay erişim özellikleri sunarak doktorların zamandan tasarruf etmelerini ve hasta tedavi sürelerini maksimize etmelerine yardımcı olmaktadır.

CK VITALS
ClinicalKey içeriği ek içerik tipleri kapsamında  sunulmaktadır: ClinicalKey Vitals güvenilir cerrahi içeriklere kullanıcı dostu formatta erişim sunmaktadır.  Dünya çapında en popüler dergi serilerinden olan Clinics of North America içeriğinden derlenen ClinicalKey Vitals içeriği klinik kararların alınmasına yardımcı olacak şekilde kullanıma sunulmaktadır.

MARC 21 KAYITLARI
MARC 21 kayıtları ClinicalKey kitap, dergi ve Clinics serileri için kütüp-hane kataloğunuza yüklemeye hazır formatta kurumunuzda ClinicalKey içeriğinin erişimini kolaylaştıracak biçimde erişime sunulmaktadır.  Kurumunuz ClinicalKey aboneliği MARC 21 kyıtları için ClinicalKey Resource Center sayfasında bulunanasagidaki linke tiklayarak OCLC formunu indiriniz
http://info.clinicalkey.com/docs/Elsevier_ClinicalKey_Sets_order_form.pdf

CLINICALKEY İÇERİĞİNE PUBMED İÇİNDEN ERİŞİM
PubMed içinden ClinicalKey tam metin içeriklerine linkleme özelliği kullanıma hazırdır. Pubmed sonuçları içinde sol altta ‘more resources’ kısmından ya da sağ üstte yer alan ClinicalKey logosuna tıklayarak abone olduğunuz ClinicalKey tam metin içeriklerine Pubmed içinden de erişebilirsiniz.

CLINICALKEY İÇERİĞİNDEKİ YENİ KİTAP VE DERGİLER

Yeni dergi ve kitap edisyonları ile kapsamı sürekli geliştirilenClinicalKey kapsamına Gray’s ailesinden“Gray’s Clinical Photographic Dissector of the Human Body” kitabı eklenmiştir. En güncel içerik listesi ve direk erişim linklerine erişim için tıklayınız.info.clinicalkey.com/resources/

 

ULAKBIM EKUAL kapsaminda tum Saglik Bakanligi Egitim ve Arastirma hastanelerinin erisimine acik olan  (www.clinicalkey.com) Elsevier –Clinical Key veritabani icinden 540’dan fazla dergi, 2900’dan fazla ilac bilgisi, 15.000’den fazla hasta egitim materyali, 13.000+ medikal ve cerrahi video ve 5 milyondan fazla resim, tablo ve grafik icerigine erisim saglandigi gibi,  1115’den fazla Elsevier'e ait  tıbbi ve cerrahi referans kitaplarına da erisim saglanmaktadir.
 

 

                                               ****************************************************************************************************

EKUAL ClinicalKey veri tabani 2014 yili icerik bilgileri (dergiler, kitaplar, procedures consult, first consult, drug monographs, vitals) guncellenmistir. Veri tabani guncel içerik bilgilerine http://ekual.ulakbim.gov.tr/veritabani/#hast_vt adresinden ve ekli dosyadan erisim sağlanabilir.

 

Ek için tıklayınız

 

 

Clinical Key ile Ilgili Faydali Dokumanlar:


Clinical Key Tam Icerik Listesi: http://www.geminiltd.com.tr/dosyalar/CK_icerik_listesi.zip


Clinical Key Kitaplari Dogrudan Erisim Linkleri: http://www.geminiltd.com.tr/dosyalar/Clinical_Key_kitaplar_dogrudan_erisim_adresleri.xls


Clinical Key Dergileri Dogrudan Erisim Linkleri: http://www.geminiltd.com.tr/dosyalar/Clinical_Key_dergiler_dogrudan_erisim_adresleri.xls


Clinical Key Multimedia Icerigi Erisim Linki: https://www.clinicalkey.com/#!/BrowserCtrl/doBrowseTo/multimedia/


Clinical Key Kullanim Klavuzu:  http://www.geminiltd.com.tr/dosyalar/ClinicalKey_kullanici_kilavuzu.pdf


Clinical Key Hastane Yonetimi Brosuru: http://www.geminiltd.com.tr/dosyalar/CK_hastane_yonetimi_brosuru.pdf