refakatveziyaretb

 

Basın Video Arşivi

Etkinlik Takvimi3

Etik Kurul3

Hizmetiçi Eğitim Planı

Kalite Yönetim2

TUEK Tıpta Uzmanlık Eğitim Kurulu

Konsültasyon Hizmetleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ziyaretçi Defteri

 

Basında Hastanemiz

Hastanemize Ulaşım

 

 

Aylık Hekim Çalışma Planı

 

Kurumsal Dökümanlar

IMG 5011 1diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

Hemşireler Günü Kutlama Programı hastanemizde 11 Mayıs 2018 Cuma günü çalışanlarımızın yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcı Prof. Dr. Doğan ÜNAL, Sağlık Bakan Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Alper Cihan, Çalışma ve  Sosyal  Güvenlik Bakanlığı  İş  Sağlığı  ve Güvenliği  Genel  Müdürü  Orhan KOÇ’un da katılımıyla gerçekleşen törende açılış konuşmasını Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Gülçin Şimşek yaptı.

IMG 5015 2diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Gülçin Şimşek konuşmasında, hemşireliğin insan sevgisiyle dolu, şefkatle ve sabırla yapılan kutsal bir meslek olduğunu, hizmet verdiğimiz insanımız ile hizmet veren fedakar ve sabırlı sağlık profesyonellerinin daha iyi fiziksel şartlara layık olduğunu dile getirdi. Sağlık sisteminde büyük bir değişimi getirecek Bilkent Şehir Hastanesi projesinin ana yapı taşlarından biri olan, Ankara’nın en eski hastanesi Numune Hastanesinin değerli çalışanlarıyla Şehir Hastanesine geçiş sürecinde birlikte çalışmaktan büyük bir onur ve mutluluk duyduğunu ifade eden Şimşek, tüm meslektaşlarının Hemşireler Günü’nü kutladı.

IMG 5023 3diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

Çalışma ve  Sosyal  Güvenlik Bakanlığı  İş  Sağlığı  ve Güvenliği  Genel  Müdürü  Orhan Koç ise yaptığı konuşmada, genel müdürlüğün mevzuatının kamu ve özel hastaneleri kapsadığını belirterek çalışma ortamlarının gerek ergonomik açıdan gerekse ekipmanlar açısından iyileştirilmesi, mesai saatleri, nöbet saatleri ve ulaşımla ilgili yaşanan sorunların hepsinin genel müdürlüğünün mevzuat alanının içinde olduğunu söyledi. Ayrıca, hastanelerin çok tehlikeli iş ortamları olduğu ve en çok tehlikeye maruz kalanların bu alanlarda çalışan hemşireler olduğunu bildiklerini ifade etti. Yakın zamanda yapılan Çalışan Sağlığı ve Güvenliği Kongresinde sahadan gelen çok ciddi geribildirimler sonucunda ‘Güvenli Hastane-Güvenli Sağlık Tesisi’ temasının ele alındığını anlatan Koç, konu ile ilgili olarak hemşireler ve diğer sağlık çalışanları için güvenli ve sağlıklı çalışma ortamının oluşması için Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile işbirliği içinde ne gerekiyorsa yapacaklarını belirtti.

IMG 5035 4diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Alper Cihan konuşmasında, hemşirelerin multifonksiyonel yönlerinin ve her türlü yaratıcılıklarının sahada çok sevilse de artık bu duruma bir sınır getirilmesi gerektiğini, hemşirelerin her işe her zaman her yerde koşturan olmaktan çıkarılıp daha nitelikli daha özel daha yüksek çıktılı ve daha mutlu bir çalışan olması için meslek standartlarının, yetki ve rollerinin yeniden tanımlanması, mesleki risk ve hak edişlerinin yeniden hesaplanması gerektiğini ve bu konuda da birçok çalışmanın yürütüldüğünü belirtti. Birçok hemşirelik fakülte ve sivil toplum derneklerinden gelen talepleri de dikkate alarak Sağlık Bakanlığı bünyesinde Sağlık Bakım Meslekleri Dairesini açtıklarını söyledi.

IMG 5039 5diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Doğan ÜNAL ise yaptığı konuşmada, hemşirelerle ilgili yapılan ya da yapılacak olan meslek standartları ve tanımlamaların yine de yetersiz kalacağını, hemşire kelimesinin içinde barındırdığı anlamın bile çok şey ifade ettiğini, hastaların doktordan daha ziyade hemşirelere kendisini çok yakın hissettiğini belirterek bunun bile tüm hemşireler için gurur duyulacak bir durum olduğunu ifade etti.

Hemşirelerimizin günün anlamı ve Ankara Numune Hastanesinde çalışan bir hemşire olmakla ilgili duygu ve düşüncelerini ifade etmek üzere hazırladıkları “Ankara Numune’de Hemşire Olmak” konulu barkovizyon gösteriminin ardından hastanemizde eğitim amaçlı bulunan Pakistanlı hemşirelerin hazırladığı bir barkovizyon gösterimi de gerçekleştirildi.

IMG 5132 6-1diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

Programın sonunda hastanemiz çalışanlarından Dr. Süleyman BULUT, Dt. Öztan YASUN, Dr. Haluk SAYAN, Müd. Yrd. Gamze TAŞKIN, Özkan ÖZKIRIM, Atılım KAPLAN, Demet AYDIN ve Semih ULUOCAK’tan oluşanTürk Halk Müziği Topluluğu bir konser verdi.

IMG 5130 7diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

Salonda bulunanların coşkuyla katıldığı konserin ardından Başhekimimiz Prof. Dr. Ercan YENİ, Hemşireler Günü Kutlama Pastasını programa katılan konuklar ve hastane çalışanlarıyla birlikte kesti. Kutlama programı kokteyl ve hatıra fotoğrafları çekimi ile son buldu.