refakatveziyaretb

 

Basın Video Arşivi

Etkinlik Takvimi3

Etik Kurul3

Hizmetiçi Eğitim Planı

Kalite Yönetim2

TUEK Tıpta Uzmanlık Eğitim Kurulu

Konsültasyon Hizmetleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ziyaretçi Defteri

 

Basında Hastanemiz

Hastanemize Ulaşım

 

 

Aylık Hekim Çalışma Planı

 

Kurumsal Dökümanlar

IMG 4975 1diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı ve Pakistan-Pencap Sağlık Bakanlığı arasındaki ikili anlaşma uyarınca ülkemize eğitim almak üzere gelen Pakistanlı 20 hemşireden yedisi 16 Nisan 2018 tarihinde hastanemizde eğitime başladı. Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinde eğitime başlayan 5 Pakistanlı hemşire 27 Nisan’da ve 1 hemşire de 3 Mayıs’ta hastanemizdeki ekibe katıldı. Pakistanlı hemşireler 15 Nisan-13 Mayıs tarihleri arasında Eğitim Koordinatörlüğümüzün rehberliğinde hastanemizin birçok kliniğinde eğitim aldılar.

Eğitim Hemşireliğimizin Pakistanlı hemşirelerimize yönelik olarak planladığı eğitim programında, hastanemizin tanıtımı yapılarak Sağlık Bakanlığımızın belirlediği program ve ekibin talepleri doğrultusunda hastanemizin Acil Tıp Kliniğinde, Merkezi Sterilizasyon Ünitesinde, Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğinde, Yoğun Bakım Kliniklerinde (Yanık YB, Koroner YB ve C3-Reanimasyon Yoğun Bakım) ve Büyük Ameliyathanede eğitim amaçlı gözlem yapmaları sağlandı.

Pakistanlı hemşirelerimizin eğitimlerine Uzm. Dr. Dilek KANYILMAZ (Kalite Yönetim Direktörü), Uzm. Dr. Oya KILCI, Sağlık Bakım Hizmetleri Yöneticileri, Psikolog Sühan YILDIZ (Halkla İlişkiler, Basın ve İletişim Birimi), Hemşire Dilber IŞIK (2. Dahiliye Kliniği) Hemşire Adem ERSOY (Acil Tıp Kliniği), Hemşire Bilge BİLGEHAN (A Blok Ameliyathane Sorumlusu), Hemşire Fatma UYTUN (C3 Yoğun Bakım), Hemşire Çağatay SİS (Koroner YB-1), Hemşire Songül ÇAKAR (Merkezi Sterilizasyon Ünitesi Sorumlusu) ve tüm Eğitim ve Enfeksiyon Kontrol Komitesi hemşirelerimiz eğitimci olarak katıldılar. Eğitim programında hemşirelik hizmetleri işleyiş ve yönetimi, hemşirelik kayıt sistemleri ve formları, birimlerin işleyişleri, çalışma düzenleri, hastane enfeksiyon kontrolü, hasta ve çalışan güvenliğine ilişkin konularda bilgiler verildi.

18 Nisan’da hastanemizdeki Pakistanlı Hemşire ekibi Altındağ Belediyesi ve hastanemiz arasında yapılan işbirliği kapsamında gerçekleştirilen Karapürçek Kadınlar Eğitim ve Kültür Merkezindeki “Kalp Sağlığı Haftası” etkinliklerine, 9 Mayıs’ta ise hem kendi hastanemizde hem de SBÜ Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde eğitim gören Pakistanlı hemşireler sosyal program kapsamında Anıtkabir’e götürüldü.

10 Mayıs Perşembe günü Uluslararası Sağlık Politikaları Daire Başkanı AB Uzmanı Azmi EKMEN’in de katılımları ile yapılan törenle Pakistanlı Hemşirelerimize sertifikaları verildi.