refakatveziyaretb

 

Basın Video Arşivi

Etkinlik Takvimi3

Etik Kurul3

Hizmetiçi Eğitim Planı

Kalite Yönetim2

TUEK Tıpta Uzmanlık Eğitim Kurulu

Konsültasyon Hizmetleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ziyaretçi Defteri

 

Basında Hastanemiz

Hastanemize Ulaşım

 

 

Aylık Hekim Çalışma Planı

 

Kurumsal Dökümanlar

IMG 4271 1diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

Hastanemiz Dr. Münif İslamoğlu Konferans Salonunda 23 Mart 2018 Perşembe günü gerçekleşen Fitoterapi konulu toplantıda Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu ve Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlkay Erdoğan Orhan konuşmacı olarak yer aldılar.

IMG 4314 2-1diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

Toplantı Başhekimimiz Prof. Dr. Ercan Yeni’nin açılış konuşması ile başladı. Yeni, konuşmasında fitoterapinin tartışmalı ve az bilinen bir konu olduğuna dikkat çekerek, konuşmacılarımızın konu ile ilgili çok değerli bilgilerini paylaşmalarının bizleri aydınlatacağını ifade etti.

IMG 4266 3diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

Toplantının moderatörü Prof. Dr. Yavuz Fuat Yılmaz ise konuşmasında, konuşmacı hocalarımızı kısaca tanıttı ve fitoterapi ile ilgili sağlık çalışanlarının daha fazla okuma yapmalarının önemini vurguladı.

IMG 4275 4diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu, ülke olarak fitoterapi anlamında kaybettiklerimize değinerek söze başladı. Gerek tohum gerekse üretim aşamasında geçmişte yapılan bazı hataları ve sahip olduğumuz imkânlara gereken önemin verilmemiş olmasını eleştirdi. Hastalıklarla mücadelede bitkilerin büyük destek sağladığını ifade eden Saraçoğlu, kendisinin önerdiği kürlerden ve bu kürlerin uygulama alanlarından söz etti. Fitoterapi uygulamalarında hekim görüşünün önemini vurgulayan Saraçoğlu, “Her şeyde olduğu gibi gıdaların tüketiminde de bir karar olmalıdır, alınan miktarlara dikkat edilmesi çok önemlidir” şeklinde konuştu.

IMG 4297 5diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

Gazi Üniversitesi Farmakognozi Ana Bilim Dalı Başkanı ve Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlkay Erdoğan Orhan ise yaptığı konuşmada fitoterapinin alternatif tıp değil, tamamlayıcı tıp kapsamında ele alınması gerektiğini vurguladı. Fitoterapi eğitiminin, tıp eğitimi kapsamında yer almadığına dikkat çeken Orhan, hekimlerin belki de bu nedenle fitoterapiyi çok fazla dikkate almadığına değindi. Orhan, tedaviyi tamamlayan fitoterapiyi işbirliği içinde uygulamanın faydalı olacağını ifade etti.

IMG 4306 6diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

Toplantı, soru-cevap etkinliği ile sona erdi.