refakatveziyaretb

 

Basın Video Arşivi

Etkinlik Takvimi3

Etik Kurul3

Hizmetiçi Eğitim Planı

Kalite Yönetim2

TUEK Tıpta Uzmanlık Eğitim Kurulu

Konsültasyon Hizmetleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ziyaretçi Defteri

 

Basında Hastanemiz

Hastanemize Ulaşım

 

 

Aylık Hekim Çalışma Planı

 

Kurumsal Dökümanlar

WhatsApp Image 2018-03-23 at 08.53.17 1diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

Dünya Sağlık Örgütü’nün 1982 yılında ilan ettiği “18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası”nda her yıl ülkemizde de gelecek kuşaklara örnek olmak, milli değerlerimizi yaşatmak ve geçmiş ile gelecek arasında köprü kurmak, büyüklerimize saygı ve minnetimizi ifade edebilmek amacıyla birçok etkinlik gerçekleştirilmektedir. Aslında bizim kültürümüzün önemli bir değeridir yaşlılara saygı göstermek, yeni öğrendiğimiz bir şey değildir. Ancak bu kültürel değerlerimizi yeni nesle aktarabilmek önemlidir. Değişen ve gelişen dünyada kültürel birçok değerin yitirilmesiyle karşı karşıya kalıyoruz. Bu kültür erozyonunu önlemek adına hem insani, hem de kurumsal bir vazife olarak Yaşlılara Saygı Haftası nedeniyle hastanemizden evde sağlık hizmeti alan yaşlı hastalarımıza ziyaretler gerçekleştirdik. Kendilerine duyduğumuz saygının bir nişanesi olarak küçük hediyeler takdim ettik, Başhekimimiz Prof. Dr. Ercan Yeni’nin mektubunu kendilerine ilettik. Ziyaret günümüz mübarek üç ayların başlangıcını müjdeleyen Regaip Kandili olması sebebiyle de ellerini öperek kandillerini kutladık.

WhatsApp Image 2018-03-23 at 08.53.20 2diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

“…babam Ankara Numune Hastanesi yapılırken inşaat ustalığını yaptı…”

Başhekim Yardımcımız Uzm. Dr. Sema Göka, Evde Sağlık Hizmetleri Hemşiresi Özlem Tamer ve Halkla İlişkiler, Basın ve İletişim Birimi Sorumluları Antropolog Rabia Onur Cansız ile Psikolog Sühan Yıldız’dan oluşan heyetimiz üç hastamızı evlerinde ziyaret etti. İlk Ziyaret 73 yaşındaki Gülseren Onaran’a gerçekleştirildi. Heyetimizi ve ziyaret amacını öğrenen Gülseren Onaran ve yakınları çok duygulandılar. Gençlere milli ve kültürel değerlerimizi aktarmak, bu konuda örnek olmak, büyüklerimize saygı ve minnetimizi ifade edebilmek amacıyla düzenlenen ziyaretin kendilerini çok mutlu ettiğini dile getirdiler. Biz de kendilerine saygı ifadelerimiz yeniledik ve yaşam tecrübelerini dinledik. Sanatın birçok alanında aktif olarak yer alan, üreten Gülseren Hanım Ankara’nın da tarihine ışık tutan anılarını anlattı. Güzel bir tesadüf ki Gülseren Hanım’ın babasının Ankara Numune Hastanesi B Blok yenilenme inşaatında görev aldığını, inşaat ustası olarak hastanemizin duvarlarında, her köşesinde emeği olduğunu öğrendik. “Babamın Ankara Numune Hastanesinde emeği var. Hastane yapılırken inşaatında çalıştı, inşaatın ustalığını yaptı.” İfadeleriyle öğrendiğimiz bilgiler bizi de şaşırttı ve duygulandırdı. Yaşlılarımıza vakit ayırdığımızda, onlardan anılarını dinlediğimizde gerçek toplumsal hafızamız olduklarının farkına varıyoruz. Hayata dair, yaşadığımız şehre, tarihe dair yeni bilgiler ediniyoruz. Heyetimiz hatıra fotoğrafları çekimini ardından Gülseren Onaran’ın elini öperek kendisine sağlık ve mutlu bir ömür dileyerek ayrıldı.

WhatsApp Image 2018-03-23 at 08.53.18 3diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

“…Kore Gazisi hastamızdan tarihi dinledik…

Heyetimiz bir sonraki ziyaretini her ikisi de evde sağlık hizmetinden yararlanan hastalarımız olan Fatma Meral Türkoğul ve Ali Cengiz Türkoğul çiftine gerçekleştirdi. Kapı zillerini çaldığımızda bizi mutlulukla ve heyecanla karşılayan 90 yaşındaki Ali Cengiz Bey bir Kore Gazisi. Eşi 76 yaşındaki Fatma Meral Hanım da hastalığı nedeniyle yatağından kalkamıyor biz yanına yaklaşarak elini öptük, sarıldık. Ziyarete çok sevindiklerini ancak neden geldiğimizi tam olarak anlayamadıklarını söylediler. Biz de ziyaret sebebimizi anlattık, çok duygulandılar. Böyle bir düşünceyle ziyarete gittiğimiz için teşekkür ettiler ve Başhekimimize bunun için ayrıca teşekkür ve saygılarını iletmemizi istediler. Ali Cengiz Bey Kore Gazisi olması sebebiyle ceketine taktığı madalyalarıyla bizi karşıladı ve tarihe dair çok güzel anılar paylaştı bizimle. Kore’deki anılarından ve ülkemizde yaptığı başarılı işlerden bahsetti. İlgiyle dinledik kendisini, bize Kore’de çekilmiş fotoğraflarını da gösterdi. Her iki hastamızın da ellerini öperek, hediyelerini takdim ettik. Çok mutlu olduklarını ve böyle bir etkinlik düşünüldüğü için Başhekimimize teşekkür ve saygılarını iletmemizi istediklerini tekrar ifade ettiler.

Her iki ziyaretimiz de duygu yüklüydü, hastalarımızın mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Hastalarımızın mutlu olması ve ayrıca hastanemizden aldıkları evde sağlık hizmetinden memnuniyetlerini dile getirmeleri de bizleri ayrıca mutlu etti. Manevi huzuru iliklerimize kadar yaşadığımız ve yaşlılarımızla daha çok vakit geçirmenin ne kadar kıymetli olduğunu bir kez daha anladığımız bir etkinlik oldu.