refakatveziyaretb

 

Basın Video Arşivi

Etkinlik Takvimi3

Etik Kurul3

Hizmetiçi Eğitim Planı

Kalite Yönetim2

TUEK Tıpta Uzmanlık Eğitim Kurulu

Konsültasyon Hizmetleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ziyaretçi Defteri

 

Basında Hastanemiz

Hastanemize Ulaşım

 

 

Aylık Hekim Çalışma Planı

 

Kurumsal Dökümanlar

IMG 3718 1

Hastanemizin kurucusu Sultan II. Abdülhamid Han, hastanemizde gerçekleştirilen anma programı ile vefatının 100. yılında anıldı. TBMM Camii İmam Hatibi Mehmet Göregen, Hacı Bayram Camii İmam Hatibi Yunus Koçan, Hacı Bayram Camii İmam Hatibi Ahmet Karalı ve Öveçler Hacı Derviş Camii Müezzin Hatibi İrfan Orhan’ın katılımı ile hastanemiz camiinde gerçekleştirilen Mevlit ve Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan program; öğle namazı, katılanlara gül suyu ve lokum ikramı sonrasında öğle yemeği ile devam etti.

IMG 3755 2 1 IMG 3748 2

Anma programımızın hastanemiz Dr. Münif İslamoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilen ikinci kısmı, hastanemiz başhekimi Prof. Dr. Ercan Yeni’nin açılış konuşmaları ile başladı. Yeni, Sultan Abdülhamid Han’ın günümüze kadar yanlış anlaşıldığına ancak ne kadar kıymetli bir sultan olduğunun keşfedilmesi gerekliliğine vurgu yaptı. Programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ederek konuşmasını noktaladı.

IMG 3767 3 IMG 3774 3 1

Ardından programın gerçekleştirilmesinde büyük emeği olan, Tıbbi Onkoloji Kliniği Eğitim ve İdari Sorumlusu Prof. Dr. Nurullah Zengin konuşmasında, Sultan Abdülhamid Han’ın hastanemizin kurucusu olduğuna değindi ve Necip Fazıl Kısakürek’in “Abdülhamid’i anlamak, her şeyi anlamaktır” sözünü hatırlattı.

IMG 3775 4 IMG 3778 4 1

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Kankal yaptığı konuşmada, Sultan Abdülhamid Han’ın anlaşılması zor bir padişah olduğunu ve tarihi bilmenin, araştırma yapmanın sadece tarih uzmanlarının değil tüm vatandaşların sorumluluğu olduğunu kaydetti.

IMG 3786 5

Hastanemiz Aile Hekimliği Kliniği hekimlerinden Yrd. Doç. Dr. Tarık Eren Yılmaz ise sunumunda hastanemizin 137 yıllık tarihine vurgu yaparak, Sultan Abdülhamid Han’ın hastanemizin kuruluşundaki rolünü belgelerle açıkladı.

IMG 3789 6 IMG 3790 6 1

Son olarak Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi hekimlerinden Doç. Dr. Murat Beyazyüz “Bir Hekim Gözüyle Sultan II. Abdülhamid” başlıklı konuşmasında bir hekimin bir devlet başkanından neler beklediğini ve bu beklentilerin, döneminde Sultan II. Abdülhamid tarafından ne ölçüde karşılandığını açıkladı.

IMG 3792 7 

Anma programı, hatıra fotoğrafı çekiminin ardından son buldu