refakatveziyaretb

 

Basın Video Arşivi

Etkinlik Takvimi3

Etik Kurul3

Hizmetiçi Eğitim Planı

Kalite Yönetim2

TUEK Tıpta Uzmanlık Eğitim Kurulu

Konsültasyon Hizmetleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ziyaretçi Defteri

 

Basında Hastanemiz

Hastanemize Ulaşım

 

 

Aylık Hekim Çalışma Planı

 

Kurumsal Dökümanlar

IMG-20171201-WA0031 1diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

Sağlık Bakanlığımız ile Pakistan İslam Cumhuriyeti arasında imzalanan “Halk Sağlığı Programlarının ve Sağlık Sistemlerinin Güçlendirilmesine İlişkin Mutabakat” çerçevesinde 2 Ocak-23 Şubat 2017 tarihleri arasında 5 hemşire; 3 Nisan-12 Mayıs 2017 tarihleri arasında 5 hemşire; 17 Temmuz-10 Ağustos 2017 tarihleri arasında 2 hemşire, 1 anestezi teknisyeni ile Anestezi, Ortopedi, Genel Cerrahi ve Üroloji uzmanı doktorları ve 6 Kasım-1 Aralık 2017 tarihleri arasında 10 hemşire hastanemizde eğitim aldı.

Hemşirelik Eğitim Koordinatörlüğünün sorumluluğunda Pakistanlı hemşirelere öncelikle hastanemiz tanıtıldı, belirtilen program çerçevesi içinde kişisel talepleri de dikkate alınarak ilgili alanlarda (yoğun bakımlar, ameliyathane, acil servis, merkezi sterilizasyon ünitesi ve çeşitli dahili ve cerrahi klinikler, poliklinikler) eğitimler verildi. Gelen ekiplere enfeksiyon kontrolü, kalite yönetim sistemi, merkezi sterilizasyon ünitesi, hemşirelik hizmetleri yönetim sistemi, hemşirelik eğitim koordinatörlüğü faaliyetleri, hasta ve çalışan güvenliği hakkında eğitim verilerek alanlarda gözlem yapmaları sağlandı. Akyurt Devlet Hastanesi kampüsünde bulunan Hiperbarik Oksijen Tedavi Merkezimiz, Kolej Semt Polikliniğimizdeki Gündüz Kemoterapi ve Robotik Kemoterapi Hazırlama Sistemimiz hakkında bilgi verildi ve gerekli tanıtım yapıldı. Ayrıca hastanemizde gerçekleştirilen sanatsal ve sosyal faaliyetler hakkında da hemşirelere bilgiler verildi ve resim faaliyeti sırasında hastaları gözlemlemeleri sağlandı.

Sosyal programlar kapsamında bütün Pakistanlı hemşirelerimizle Resim Heykel Müzesi ve Etnografya Müzesi ziyaret edildi. Mevsim koşulları dikkate alınarak Nisan ve Temmuz aylarında gelen gruplar için Hamamönü gezisi organize edildi.