refakatveziyaretb

 

Basın Video Arşivi

Etkinlik Takvimi3

Etik Kurul3

Hizmetiçi Eğitim Planı

Kalite Yönetim2

TUEK Tıpta Uzmanlık Eğitim Kurulu

Konsültasyon Hizmetleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ziyaretçi Defteri

 

Basında Hastanemiz

Hastanemize Ulaşım

 

 

Aylık Hekim Çalışma Planı

 

Kurumsal Dökümanlar

IMG 3380 1diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

Sağlık konularında toplumu bilinçlendirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından başlatılan “Bilinçli Toplum İçin İlkyardım Eğitimi Projesi” ve Acil Sağlık Hizmetleri Haftası kapsamında üç uzman hekim, 8 Aralık 2017 Cuma günü Yalçın Eskiyapan İlkokulu öğrencileri ve öğretmenler ile bir araya gelerek, ilkyardım konusunda, maketler eşliğinde uygulamalı olarak öğrenci ve öğretmenlere eğitim verdi. İlkokul dördüncü sınıfların katıldığı eğitim etkinliği öğrencilerin aktif katılımıyla oldukça renkli geçti.

IMG 3294 2-1diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Halkla İlişkiler, Basın ve İletişim Biriminin organizasyonuyla gerçekleştirilen eğitim programında Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. Fatih İnci, Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Oya Kılcı, Acil Tıp Uzmanı Dr. Elif Çelikel donma, sıcak çarpması ve boğulma durumlarında ilk yardım uygulamaları, elektrik çarpmaları ve böcek sokmalarında yapılması gerekenler,  radyasyon ve karbondioksit zehirlenmelerinde alınacak önlemler, kırıklarda sağlık kuruluşlarına gitmeden önce yapılabilecek uygulamalar, temel yaşam desteğinin uygulanması gibi konularda bilgiler aktardılar. Eğitim programının son bölümünde öğrenciler ve öğretmenler maket üzerinde uygulama yaparak öğrendikleri bilgileri tatbik etme olanağı buldular.

IMG 3354 3diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

“…çocuklar da hayat kurtarabilir…”

Eğitim sırasında temel ilk yardım bilgilerini anlatan uzman hekimler, acil durumlarda ilk düşünülmesi gereken konunun ilk yardıma ihtiyaç duyan ve ilk yardımı yapan kişinin zarar görmemesini sağlamak olduğunu vurguladılar ve acil yardıma ihtiyacı olan kişinin zarar görmeden bir sağlık kuruluşuna ulaştırılmasının aslında akılda tutulması gereken en önemli husus olduğunun altını çizdiler. Ayrıca çocukların da hayat kurtarabileceğini vurgulayarak ilkyardım eğitimlerinin küçük yaşlarda uygun bir dil ve anlatım ile verilmesi gerektiğini ifade ettiler.

IMG 3346 4diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

Sağlık çalışanları ve toplumun farklı kesimlerinin etkileşim içinde olmasına imkan veren bu etkinlik, özellikle doğru bilgiye ulaşmanın zor olduğu günümüzde, konunun uzmanlarından eğitim alma şansına sahip olunması ve toplumsal bilinçlenme anlamında önemli görevleri yerine getirmektedir.