refakatveziyaretb

 

Basın Video Arşivi

Etkinlik Takvimi3

Etik Kurul3

Hizmetiçi Eğitim Planı

Kalite Yönetim2

TUEK Tıpta Uzmanlık Eğitim Kurulu

Konsültasyon Hizmetleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ziyaretçi Defteri

 

Basında Hastanemiz

Hastanemize Ulaşım

 

 

Aylık Hekim Çalışma Planı

 

Kurumsal Dökümanlar

IMG 2777 1diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

MedicReS Eğitimleri Uluslararası Bilimsel Direktörü ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyoistatistik ABD Başkanı Prof. Dr. Arzu Kanık’ın konuşmacı olduğu "MedicReS İyi Tıp Araştırması: Tasarım, Analiz, Yayın" konulu konferans hastanemiz Dr. Münif İslamoğlu Konferans Salonunda 15 Kasım 2017 Çarşamba günü gerçekleştirildi.

IMG 2801 2diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

Ülkemizdeki bilimsel yayınların sayı ve kalitesini arttırmak ve tıpta uzmanlık eğitiminde dünya standartlarını yakalamak amacıyla Medical Research Support (MedicReS) ile Sağlık Bilimleri Üniversitesi arasında imzalanan “MedicReS İyi Tıp Araştırmacısı Eğitim ve Sertifika Programlarının Ulusal ve Uluslararası Platformlarda Sunulmasına İlişkin İşbirliği Protokolü” kapsamında gerçekleştirilen konferansa hastanemiz eğitim görevlileri, asistan ve uzman hekimleri, hemşireler yoğun ilgi gösterdi.

IMG 2787 3diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

Prof. Dr. Arzu Kanık, konferansta, iyi tıp araştırmasının MedicReS tarafından iyi planlama, iyi analiz ve iyi raporlama olarak tanımlandığını ve MedicReS’in dinamik bir müfredatı olduğunu, müfredatın her yıl uluslararası MedicReS kongrelerinde tartışıldığını, 100 öğrenme hedefine dayalı 20 temel ders ve ek konudan oluştuğunu anlattı. Tüm hastane çalışanlarının bilimsel araştırma yapmak istediklerinde MedicReS sisteminde Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile yapılan anlaşma bağlamında tanımlanan ders içeriklerinden, üye olmak suretiyle ücretsiz yararlanabileceklerini ifade eden Kanık, işlem basamaklarını internet bağlantısı aracılığıyla anlattı. Konferans sonunda katılımcılardan gelen soruları cevaplayan Kanık, iyi bir tıp araştırmasının tasarlanması, analiz edilmesi ve yayınlanması süreci ile ilgili olarak danışmanlık da yapabileceklerini ifade etti.