refakatveziyaretb

 

Basın Video Arşivi

Etkinlik Takvimi3

Etik Kurul3

Hizmetiçi Eğitim Planı

Kalite Yönetim2

TUEK Tıpta Uzmanlık Eğitim Kurulu

Konsültasyon Hizmetleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ziyaretçi Defteri

 

Basında Hastanemiz

Hastanemize Ulaşım

 

 

Aylık Hekim Çalışma Planı

 

Kurumsal Dökümanlar

F 051 1diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

Türkiye Cumhuriyeti ve Karadağ Hükümeti arasında yapılan Sağlık ve Tıp Bilimleri Alanlarında İşbirliği anlaşması kapsamında, 17-27 Ekim 2017 tarihleri arasında beş Karadağlı hekim hastanemizde eğitim aldı.

Ortopedi ve Travmatoloji, Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Genel Cerrahi alanlarında gözlemci olarak eğitim programına katılan hekimlerin eğitimlerinin tamamlanmasının ardından Hastane Yöneticiliğimizde, Sağlık Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü temsilcilerinin de katılımıyla sertifika töreni gerçekleştirildi.

Törende Karadağlı hekimler, hastanemiz yönetimi ve çalışanları tarafından çok sıcak bir ilgiyle karşılandıklarını, çok güzel dostluklar ve iletişim ağları kurduklarını anlattılar. Hastane Yöneticimiz Prof. Dr. Nurullah Zengin ise yaptığı konuşmada; “Karadağlı hekimleri hastanemizde ağırlamaktan memnuniyet duyduk. Karşılıklı tecrübe ve bilgi paylaşımlarına olanak verdiği için bu işbirlikleri çok önemli. Bundan sonra da iletişimin kopmayacağını düşünüyorum. Yeni işbirliklerinde de Sağlık Bakanlığımızın planlamaları doğrultusunda hastane olarak görev almaktan memnuniyet duyacağımızı belirtmek isterim.” Dedi.

Karadağlı hekimler, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gözlemci olmak suretiyle katıldıkları eğitimlerden, çalışanlardan gördükleri ilgiden ve hastane yönetiminin olumlu yaklaşımından son derece memnuniyet duyduklarını ifade ettiler. Burada öğrendikleri yeni teknikleri kendi ülkelerine döndüklerinde uygulamaya başlayacaklarını ifade etti. Hastane çalışanlarının kendilerine çok yardımcı olduklarını anlattı. Farklı bir kültürü tanımanın da ayrıca kendileri için çok değerli olduğunu, yeni bakış açıları kazanarak ülkelerine döneceklerini dile getirdi. Mesleki anlamda bilgi ve deneyim kazandıklarını, bu işbirliklerinin daha da gelişerek devam etmesinin çok önemli olduğunu belirtti. Ülkelerine döndüklerinde de Ankara Numune’de çalışan hekimlerle iletişimi sürdürmeyi arzu ettiklerini ifade ettiler.

Törenin sonunda Karadağlı hekimlere katılım belgeleri ve hastane anısına küçük hediyeler takdim edildi. Hatıra fotoğraflarının çekilmesinin ardından, dostlukların devam edeceğine ilişkin temennilerle Karadağlı hekimler yolcu edildi.