refakatveziyaretb

 

Basın Video Arşivi

Etkinlik Takvimi3

Etik Kurul3

Hizmetiçi Eğitim Planı

Kalite Yönetim2

TUEK Tıpta Uzmanlık Eğitim Kurulu

Konsültasyon Hizmetleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ziyaretçi Defteri

 

Basında Hastanemiz

Hastanemize Ulaşım

 

 

Aylık Hekim Çalışma Planı

 

Kurumsal Dökümanlar

 F 046 1diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

Hastanemizde 2017-2018 Eğitim Yılı Açılış Programı 24 Ekim 2017 Salı günü TBMM Sağlık, Aile ve Sosyal İşleri Komisyonu Başkanı  Prof. Dr. Vural Kavuncu, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl,  Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Doç. Dr. Furkan Karabekmez,  Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Dr. Hakkı Gürsöz, TÜSEB Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur, Sağlık Bakanlığı Yetkilileri, Hastane Yöneticileri, Hastane Yöneticimiz Prof. Dr. Nurullah Zengin, idareci ve çalışanlarımızın yoğun katılımı ile gerçekleşti.  Ulu Önder Atatürk ve şehitlerimizin anısına yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, Hastane Yöneticimiz Prof. Dr. Nurullah Zengin’in açılış konuşmasıyla devam etti.

F 058 640x427diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

Hastane Yöneticimiz Prof. Dr. Nurullah Zengin, konuşmasında Aile Hekimliği Kliniğimiz rehberliğinde hastanemizin kuruluşuna ilişkin araştırma yapıldığını ve hastaneyle ilgili bugüne kadar hiç görülmeyen belgelere ulaşıldığını belirtti.

Hastanenin kuruluşuna ait Osmanlı arşivinden bir belgenin ellerinde mevcut olduğunu dile getiren Zengin, şunları söyledi; 

"Uzun zamandır böyle bir belgenin peşindeydik. Hatta bu konuda Türk Tarih Kurumuyla temaslarımız olmuştu. Numune Hastanesi’nin kuruluşu ile ilgili bilgilere ulaştık.  Ankara vilayetinden  İstanbul'a giden bir hastanenin kurulmasına ait talep, Bakanlar Kurulunun ilgili kararı ve Sadrazamın oluru, son olarak da Sultan İkinci Abdülhamit'e ait  Ankara'da Gureba hastanesi adıyla bir hastanenin kuruluşuna dair padişah fermanı arşivlerimizde yerini aldı."

Prof. Dr. Nurullah Zengin, hastanemizin bin yatak kapasitesi ve 3 bin 500 çalışanıyla tüm branşlarda hizmet verdiğini de aktardı.

F 067 2diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

Hastanemiz Sağlık Teknolojileri Değerlendirme Birimi (ANHTA) Başkanı Doç. Dr. Rabia Kahveci yaptığı konuşmada teknolojilerin hastane tabanlı değerlendirilmesi noktasında hastanemiz tecrübelerini aktardı ve ANHTA’nın faaliyetlerinden kısaca söz etti.

F 074 3diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

Daha sonra konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen SADER Başkanı Ali Şengel, sağlık teknolojileri değerlendirme uygulamalarından sektörün beklentilerine değindi.

F 080 4diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Doç. Dr. Furkan Karabekmez ise konuşmasında hastanemizde bilimsel anlamda çok değerli çalışmaların gerçekleştirildiğini kaydetti ve yeni eğitim yılının tüm çalışanlarımıza hayırlı olmasını diledi.

F 090 5diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, üniversitenin 2015 yılında kurulduğunu belirterek, bu kapsamda 55 eğitim araştırma hastanesi ile protokol yaptıklarını ve o protokollerden en önemlilerinden birisinin ise  Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Cevdet Erdöl; "1200 civarında öğretim üyemiz var. Biz öğretim üyelerimizi ancak günlük internet sitemiz üzerinden takip edebiliyoruz. Biz üniversiteyi kurunca sağlık teknokenti kurmak istedik. Sağlık yazılımını yapmaya başladık. Biz şu anda üniversitemizin web sayfamızı kendimiz yaptık. Sağlık Bakanlığımızın yapması gereken tıpta uzmanlık takip sistemini biz şu anda uyguluyoruz. Bunu tüm  Türkiye'ye yaygın hale getirebiliriz. Sağlık Bakanlığımızın da milyon dolarlar vererek yazdırması gereken programı da yaptırmasına gerek kalmadı." şeklinde konuştu.

F 097 6diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

Konuşmalarını yapmak üzere kürsüye davet edilen TBMM Sağlık, Aile ve Sosyal İşleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Vural Kavuncu gerek Ankara Numune tarihinin izlerinin aktarılması gerekse sağlık teknolojilerinin değerlendirilmesi konusunda gerçekleştirilen faaliyetlerin kendisini çok etkilediğini ifade etti. Hastanemizin adı ile müsemma, çok değerli bir kurum olduğuna dikkat çekti ve yeni eğitim yılının başarılı geçmesini diledi.

F 107 7diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

Konuşmaların ardından Hastane Yöneticimiz Prof. Dr. Nurullah Zengin, TBMM Sağlık, Aile ve Sosyal İşleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Vural Kavuncu ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl’e Sultan İkinci Abdülhamit Han’ın Ankara’da bir Gureba Hastanesi kurulmasına ilişkin fermanını diğer bir deyişle hastanemizin kurulmasını sağlayan ilk kararnameyi takdim etti.

F 152 8diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

Tören, mesleklerinde üstün başarı sağlayarak doçentlik unvanı alan hekimlerimize, TBMM Sağlık, Aile ve Sosyal İşleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Vural Kavuncu ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl ile kliniklerinin eğitim ve idari sorumluları tarafından Hastane Yöneticiliği adına plaket takdim edilmesi ile devam etti. Hatıra fotoğrafları çekiminin ardından “Eski Fotoğraflarda Ankara Numune Hastanesi” adlı fotoğraf sergisi alanına geçildi ve sergi açılışı gerçekleştirildi.

F 163 9diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

Hastane Yöneticimiz Prof. Dr. Nurullah Zengin’in verdiği bilgiler eşliğinde sergide yer alan fotoğrafları inceleyen yetkililer ve çalışanlarımız beğenilerini dile getirdiler.

F 205 10diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

Sergi alanından sonra Sağlık Teknolojileri Değerlendirme Biriminin (ANHTA) açılış törenine geçildi. Hastane Yöneticimiz Prof. Dr. Nurullah Zengin’in açılış konuşmasının ardından söz alan Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Dr. Hakkı Gürsöz, eğitim yılı açılış töreninde yapılan konuşmaların çok değerli olduğuna değindi. ANHTA’nın gerçekleştirdiği faaliyetlerden memnuniyet duyduklarına ve sektör ile ilişkilerin önemine vurgu yaptı.

F 203 11diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

       Konuşmaların ardından ANHTA’ya yaptıkları katkılardan ötürü SADER Başkanı Ali Şengel’e plaketini Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Dr. Hakkı Gürsöz; fotoğraf sergimize yaptıkları katkılardan ötürü Dericizade AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Küçük adına Halkla İlişkiler Sorumlusu Nermin Akbaş’a plaketini Hastane Yöneticimiz Prof. Dr. Nurullah Zengin takdim ettiler. Program açılışın ardından gerçekleşen kokteyl ile son buldu.

 

İlgili Videoları İzlemek İçin Aşağıdaki Linklere Tıklayınız...

Ankara Numune/2017-2018 Eğitim Yılı Açılış Töreni/Prof. Dr. Nurullah ZENGİN

Ankara Numune/2017-2018 Eğitim Yılı Açılış Töreni/Doç. Dr. Rabia KAHVECİ

Ankara Numune/2017-2018 Eğitim Yılı Açılış Töreni/Ali ŞENGEL

Ankara Numune/2017-2018 Eğitim Yılı Açılış Töreni/Doç. Dr. Furkan KARABEKMEZ

Ankara Numune/2017-2018 Eğitim Yılı Açılış Töreni/Prof. Dr. Cevdet ERDÖL

Ankara Numune/2017-2018 Eğitim Yılı Açılış Töreni/Prof. Dr. Vural KAVUNCU

Ankara Numune/2017-2018 Eğitim Yılı Açılış Töreni/Plaket Takdimleri

Ankara Numune/Eski Fotoğraflarda Ankara Numune Hastanesi Fotoğraf Sergisi

Ankara Numune/Sağlık Teknolojileri Değerlendirme Birimi (ANHTA) Açılışı