refakatveziyaretb

 

Basın Video Arşivi

Etkinlik Takvimi3

Etik Kurul3

Hizmetiçi Eğitim Planı

Kalite Yönetim2

TUEK Tıpta Uzmanlık Eğitim Kurulu

Konsültasyon Hizmetleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ziyaretçi Defteri

 

Basında Hastanemiz

Hastanemize Ulaşım

 

 

Aylık Hekim Çalışma Planı

 

Kurumsal Dökümanlar

             Şerife Hemşire Şerife Hemşire2

Ameliyathane sorumlu hemşirelerimizden Şerife Daylan, Bonn’da gerçekleştirilen 18. Dünya Sterilizasyon Kongresi’ne iki poster çalışması ile katılarak hastanemizi başarıyla temsil etti. On beş farklı ülkeden 52 poster çalışmasının sunulduğu kongrede Türkiye’den üç poster yer aldı.

Şerife Daylan’ın ilk isim olduğu iki poster çalışmasından biri; Türkiye’deki hastanelerin yoğun bakım, endoskopi-kolonoskopi üniteleri ve ameliyathanelerinde anket uygulaması sonucu hazırlanan “%2 Gluteraldehit Yüksek Düzey Dezenfektan Kullanımı ile İlgili Hemşirelerin Bilgi Düzeyi” isimli poster çalışmasıdır.  Kongrede sunulan ikinci çalışma ise Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çalışan temizlik personellerine anket uygulanması sonucu hazırlanan “Ameliyathanelerin Doğru ve Etkili Temizliğine İlişkin Bilgi Düzeyinin Belirlenmesi” isimli çalışmadır.

Bonn’da gerçekleştirilen 18. Dünya Sterilizasyon Kongresi’ne farklı ülkelerden toplamda bin beş yüz sağlık çalışanı katılarak, bilgi ve tecrübe paylaşımında bulundu.