refakatveziyaretb

 

Basın Video Arşivi

Etkinlik Takvimi3

Etik Kurul3

Hizmetiçi Eğitim Planı

Kalite Yönetim2

TUEK Tıpta Uzmanlık Eğitim Kurulu

Konsültasyon Hizmetleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ziyaretçi Defteri

 

Basında Hastanemiz

Hastanemize Ulaşım

 

 

Aylık Hekim Çalışma Planı

 

Kurumsal Dökümanlar

Sağlık Bakanı Op Dr. Ahmet Demircan

diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

Sağlık Bakanımız Sayın Op. Dr. Ahmet Demircan, hastanemize gelerek, Somali'nin başkenti Mogadişu'daki bombalı terör saldırısında yaralananların sağlık durumlarıyla ilgili Hastane Yöneticimiz Prof. Dr. Nurullah Zengin’den bilgi aldı.

Ziyaret ettiği yaralılar ve yakınları ile görüşen Demircan, ardından hastanemiz yöneticilik girişinde düzenlenen basın toplantısında, Hakkari'de meydana gelen patlamada şehit olan dört askerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara ise acil şifalar diledi.

Mogadişu'daki bombalı terör saldırısının, Somali tarihindeki en büyük ve en menfur saldırı olduğunu belirten Demircan, saldırıda yaklaşık 300 kişinin hayatını kaybettiğini, 300 civarında da yaralının olduğunu ifade etti.

Yaklaşık yedi saat süren bir yolculuktan sonra yaralıların hastanelere yatırıldığını aktaran Demircan, "Numune Hastanemizde sekiz yaralımız tedavi altında, gerekli müdahaleler yapılıyor. Yaralıların üçü Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, biri Dışkapı Çocuk Hastanesi'nde, ikisi yine Dışkapı Eğitim Araştırma Hastanesi'nde, üçü  GATA’ DA, on sekizi de Polatlı Devlet Hastanesi'nde, tedavileri yapılıyor." ifadesini kullandı.

Sağlık Bakanımız Sayın Op. Dr. Ahmet Demircan, şu an için Somali'den başka yaralıların getirilmeyeceğini kaydetti.

 

HURRIYET ANKARA 1

https://www.sondakika.com/haber/haber-saglik-bakani-demircan-somali-den-ankara-ya-10139356/

http://aa.com.tr/tr/turkiye/saglik-bakani-demircan-mogadisudaki-saldirida-yaralananlara-gereken-yardim-yapildi/939788