refakatveziyaretb

 

Basın Video Arşivi

Etkinlik Takvimi3

Etik Kurul3

Hizmetiçi Eğitim Planı

Kalite Yönetim2

TUEK Tıpta Uzmanlık Eğitim Kurulu

Konsültasyon Hizmetleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ziyaretçi Defteri

 

Basında Hastanemiz

Hastanemize Ulaşım

 

 

Aylık Hekim Çalışma Planı

 

Kurumsal Dökümanlar

F 168 2

diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız  

Hastanemizin gündüz kemoterapi ünitesinde tedavi gören hastalarımız tarafından yapılan resimlerden oluşan "6. Umudun Renkleri Resim Sergisi" 13 Eylül 2017 Çarşamba günü açıldı. 50 hasta tarafından serbest çalışma ile yapılan 84 resim, Altındağ İlçesi Hamamönü Mahallesi Sanat Sokağı'nda sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

 

F 084 1024x683

 diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

Ankara 1. Bölge Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Öner Odabaş, Altındağ Belediyesi Yöneticileri, Numuneliler, hastalarımız ve çok sayıda vatandaşın katılımyla gerçekleşen sergide açılış konuşmasını yapan Hastane Yöneticimiz Prof. Dr. Nurullah Zengin, hastaların yaptığı resimleri insanlarla paylaşmanın kendilerine ayrı bir mutluluk verdiğini dile getirdi. Hekimler olarak hastalara en iyi tedaviyi verebilmenin vazifeleri olduğunu aktaran Zengin, şöyle devam etti: 

"Dünyada bir başka merkezde görmediğimiz bu uygulamayı biz hastalarımıza yapmayı düşündük ve bugün altıncı sergimizle buradayız. Bu tecrübeyi kendimizde saklı tutmak gibi bir düşüncemiz yok. Yaklaşık bir sene önce aynı uygulamayı Şanlıurfa'da yaptık. Eline hiç fırça almamış büyüklerimiz resim yaptı. O resimleri uluslararası programlarda gururla sergiledik."

 

F 089 1024x683

 diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

Ressam-hemşiremiz Sema Efe konuşmasında hastaların psikolojik durumuna katkıda bulunmak amacıyla gerçekleşen bu projeye destekleri için Hastane Yöneticimiz Prof. Dr. Nurullah Zengin’e şükranlarını sundu. Bu sergilerin hastalar için büyük moral olduğunu belirterek tüm katılımcılara teşekkür etti.

 

F 107 1024x683

 diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

Serginin açılışına katılan Ankara 1. Bölge Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Öner Odabaş, konuşmasında kanser hastalarının tedavisinin bir bütün olduğunu söyledi. İlacın kanser tedavisinin önemli bir kısmını oluşturduğunu ama kişilerin manevi olarak da kendilerini iyi hissetmeleri ve bir şeyler üretebilmesinin önemli olduğunu belirten Odabaş, "Bu etkinliği biz çok önemli buluyoruz. Sanatsal etkinliklerle hastaların kendilerini ifade etmeleri hakikaten çok güzel." dedi.

F 093 1024x683

 diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

        "Kemoterapiye heyecanla gittim"

Kemoterapi ünitesinde tedavi gören Nilüfer Demirhan yaklaşık beş yıldır meme kanseri ile mücadele ettiğini, kemoterapi ve radyoterapi gördüğünü söyledi.

Kemoterapi öncesi kanser hastalarının psikolojik bazı sıkıntılar çektiğini vurgulayan Demirhan, "Ben tam tersi kemoterapi öncesi hastaneye resim yapacağız diye heyecanla gittim. Bu aktivite hem psikolojik hem de fiziken çok iyi geldi. Evimde de sergi açacak kadar resimim oldu." ifadesini kullandı.

 

F 098 1024x683

 diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

Söz alan diğer hastamız Gülizar Topçu ise kendilerine verilen bu imkan için Hastane Yöneticimiz Prof. Dr. Nurullah Zengin’e ve gösterdiği sabır ve ilgi için ressam-hemşire Sema Efe’ye teşekkürlerini sundu.

 

F 117 1024x683

 diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

Konuşma yapan hastalarımıza, tüm hastalarımız adına çiçekleri takdim edildi.

 

F 127 1024x683

 diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

Hastalarımızın yaptıkları resimlerden biri ise Ankara 1. Bölge Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Öner Odabaş’a hediye edildi.

 

F 132 1

 diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

Konuşmaların ardından sergi, Ankara 1. Bölge Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Öner Odabaş, Altındağ Belediyesi Yöneticileri, Hastane Yöneticimiz Prof. Dr. Nurullah Zengin, ressam-hemşire Sema Efe ve hastalarımız tarafından açıldı.

        

Sergi, bir hafta süre ile ziyarete açık olacak.

 6. Umudun Renkleri Resim Sergisi

Ankara Numune/6. Umudun Renkleri Resim Sergisi Açılış Töreni

(Video'yu izlemek için üzerine tıklayınız)