refakatveziyaretb

 

Basın Video Arşivi

Etkinlik Takvimi3

Etik Kurul3

Hizmetiçi Eğitim Planı

Kalite Yönetim2

TUEK Tıpta Uzmanlık Eğitim Kurulu

Konsültasyon Hizmetleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ziyaretçi Defteri

 

Basında Hastanemiz

Hastanemize Ulaşım

 

 

Aylık Hekim Çalışma Planı

 

Kurumsal Dökümanlar

resim4 1024x576

14. Dünya Sağlık Teknolojileri Değerlendirme Birliği Kongresi bu yıl 17- 21 Haziran 2017 tarihinde İtalya, Roma’da “Bir HTA Ekosistemine Doğru: Yerel İhtiyaçlardan Küresel Fırsatlara” teması ile toplandı. Toplantının eş başkanlığını İtalya’dan Prof. Dr. Americo Cicchetti ile beraber Uluslararası Sağlık Teknolojileri Değerlendirme Birliği (HTAi) Yönetim Kurulu Üyesi ve ANHTA başkanı olan Doç. Dr. Rabia Kahveci yürüttü. Kongreye hastanemiz ANHTA ekibi olarak Doç. Dr. Rabia Kahveci dışında Doç. Dr. Tanju Tütüncü ve Doç. Dr. Yunus Nadi Yüksek katıldı ve başarılı bir şekilde hastanemizi temsil ettiler.

resim 1 1024x767

Uluslararası Sağlık Teknolojisi Değerlendirme Birliği (HTAi), Sağlık Teknolojisi Değerlendirmesi'nin tanıtımını, tüm sektörlerde uygulanmasını ve kullanılmasını destekleyen 65 ülkeden ve 6 kıtadan üyelerle gelişen küresel bir yapıdır.On dördüncüsü yapılan Dünya Sağlık Teknolojileri Değerlendirme Birliği (HTAi) Kongresine 70 ülkeden toplam 1300 kişi katılmış olup, katılım oranı son yıllarda yapılan kongrelere göre oldukça yüksektir. Kongre 2 günlük çalıştayların olduğu programı ile toplam 5 gün sürdü. HTA alanında öncü kuruluşların katıldığı bu kongrede bir Türk doktorun eş başkanlık yapması hem ülkemiz hem de hastanemiz açısından gurur verici olmuştur.

Eş başkan Dr. Kahveci 2014 yılı Nisan ayında Carole Longson ve David Banta tarafından HTAi yönetim kuruluna aday olarak gösterilerek Amerika Birleşik Devletleri, Fransa, İtalya, Avustralya ve Kore'den de adayların olduğu seçimde en yüksek ikinci oyu alarak yönetimdeki üç koltuktan birine oturma hakkı kazanmış, 2017 yılında tekrar aday gösterilmiş ve Dr. Kahveci yönetim kuruluna tekrar seçilmiştir. Kongrenin açılışından kapanışına kadar aktif rol oynayan Dr. Kahveci, kongrenin açılış konuşmasını yapan Avrupa İlaç Kurumu Başkanı Guido Rasi’ye HTAi adına teşekkür plaketi verdi. Kongre sonunda ödül alan poster ve bildirileri açıklama onuru da verilen Dr. Kahveci, pek çok panelde başarı ile görev aldı.

resim 2 1024x576               Avrupa İlaç Kurumu Başkanı Guido Rasi Açılış Konuşması Ardından HTAi Adına Rabia Kahveci                                                     Tarafından Teşekkür Plaketi Verilirken

Kongreye Hastanemiz ANHTA ekibinden Doç. Dr. Tanju Tütüncü ve Doç. Dr. Yunus Nadi Yüksek de katıldı. Dr. Tanju Tütüncü Healthcare Inequity In Asia Despite High Universal Health Coverage”  ile “How A Shared Management Of Home Infusion Can Control Expenditure”  oturumlarını, oturum başkanı olarak başarı ile yönetti. Ayrıca “Hastane Tabanlı Sağlık Teknolojileri Değerlendirme: 10 ülkeden deneyimler ve çıktılar” adlı panelde Laura Sampietro ve Janet Martin’in editörlüğünü yaptığı Hastane Tabanlı Sağlık Teknolojileri Değerlendirme (Hospital-Based Health Technology Assesment) adlı kitapta yer alan kitap bölümümüzün sözlü sunumunu yaptı ve takdir topladı. Diğer ekip katılımcımız Doç. Dr. Yunus Nadi Yüksek D vitamininin Akılcı kullanımı” hakkında poster sunumu gerçekleştirdi. Ayrıca “Clinical practice guidelines, effectiveness and safety” oturumunu Brian Godman ile “Country-specific and regional HTA - Country Focus”  oturumunu Luciana Ballini ile beraber ve “Hospital Based HTA” oturumunu ise tek başına yürüttü.

resim 3 576x768

14. Dünya Sağlık Teknolojileri Değerlendirme Birliği Kongresine Katılan Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi ANHTA Ekip Üyeleri

resim 4 1024x577 resim 5 432x768

KONGREDEKİ SUNUM VE PANELLERDEN GÖRÜNTÜLER

resim 6 432x768 resim 7 1024x768

KONGREDEKİ SUNUM VE PANELDEN GÖRÜNTÜLER

 

resim 8 1024x768

Hastane Tabanlı Sağlık Teknolojileri Değerlendirme (Hospital-Based Health Technology Assesment)

Adlı Kitap Yazar Ekibi Roma'da Bir Araya Geldi

Bu özel oturumlar dışında Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı TİKA’nın desteklediği, başkanlığını Doç. Dr. Rabia Kahveci’nin yaptığı Avrasya STD Girişimi üyeleri olan Arnavutluk, Makedonya, Bosna-Hersek, Karadağ, Tunus, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgısistan gibi ülkelerin yer aldığı ekip, her gün ikişer saat süren toplantılar yaparak bölgede STD gelişimi konusunda tartıştı, kongreden istifade edilen alanları paylaştı ve gelecek için yol haritası üzerinde beyin fırtınası yaptı.

resim 9 1024x576

14. Avrasya HTA Forumu Katılımcıları

Sonuç olarak, 14. Dünya Sağlık Teknolojileri Değerlendirme Birliği (HTAi) Kongresi’nde Hastane Yöneticimiz Prof. Dr. Nurullah Zengin’in talimatı ile kurulan ve ilk günden beri desteklediği ANHTA ekibi, önemli çalışmalara imza attı ve kongre faaliyetlerini başarı ile yürüttü.

 

14. Dünya Sağlık Teknolojileri Değerlendirme Birliği Kongresi Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi ANHTA Ekip Üyelerinin Kongredeki Faaliyetleri

Tarih

WORKSHOP

18.06.2017

(Tüm Gün)

Kanıt Oluşumundan Kılavuz Gelişimine: Bir HTA Tabanlı Karar Verme Ekosisteminin Oluşturulması

Katılımcılar

Rabia Kahveci (Türkiye), Joseph Mathew (Hindistan), ’dan Paulo Picon (Brezilya), Andrés Pichon-Riviere (Arjantin), Sebastian Garcia Marti (Arjantin), Jani Mueller (Güney Afrika Cumhuriyeti),  Temirkhan Kulkhan (Kazakistan), Mouna Jameleddine (Tunus), Di Xue (Çin)

Tarih

PANEL

19.06.2017

Avrasya ülkelerinin klinik klavuz ve HTA üzerine deneyimleri

Katılımcılar

Rabia Kahveci (Türkiye), Elizabeta Zisovska (Makedonya),  Sinisa Stevic, Ahmed Novo (Bosna-Hersek), Mirela Cela, Sanja Simovic (Karadağ), Khaled Zghal(Tunus), Nabil Seyidov(Azerbeycan), Temirkhan Kulkhan (Kazakistan), Bermet Baryktabasova(Kırgısiztan)

20.06.2017

Hasta Güvenliği ve Fiyat Tabanlı Satın Alma

Katılımcılar

Rabia Kahveci (Türkiye), Arnold Von Halteren (Hollanda), William Padula (Amerika), Jolanta Bilińska (Polonya), Elizabeta Zisovska (Makedonya)

20.06.2017

İlaçları Hastane Düzeyinde Entegre HTA Çerçevesinde Neden Değerlendirilmesi Gerekmektedir

Katılımcılar

Rabia Kahveci (Türkiye), Marco Marchetti (İtalya), Rossella Di Bidino (İtalya) , Risto Roine (Finlandiya), Brent Fraser (Kanada)

Tarih

OTURUM BAŞKANLIKLARI

19.06.2017

Daha Sürdürülebilir Sağlık Ekosistemi için Entegre bir HTA Çerçevesine Doğru: İlkeler ve Gelecek Yön

Katılımcılar

Rabia Kahveci (Moderator); Alric Ruether (Moderator)

Wim Goettsch, Brian O’Rourke, Nguyen Khanh Phuong, Erik Norman, Ina Kopp

20.06.2017

Clinical practictice guidelines, effectiveness and safety.

Katılımcılar

Yunus Nadi Yüksek (Moderator); Brian Godman (Moderator)

20.06.2017

Hospital Based HTA.

Katılımcılar

Yunus Nadi Yüksek (Moderator)

20.06.2017

Country-specific and regional HTA - Country Focus

Katılımcılar

Yunus Nadi Yüksek (Moderator); Luciana Ballini (Moderator)

20.06.2017

How A Shared Management Of Home Infusion Can Control Expenditure.

Katılımcılar

Tanju Tütüncü (Moderator); Cyril Olivier(Moderator)

20.06.2017

Healthcare Inequity In Asia Despite High Universal Health Coverage.

Katılımcılar

Tanju Tütüncü (Moderator)

Tarih

SÖZLÜ SUNUM

20.06.2017

Hospital-Based HTA: Experiences and Outcomes From 10 Countries Across the Globe(Panel): Hospital-Based HTA in Turkey

Katılımcılar

Tanju Tütüncü

Tarih

 POSTER SUNUMU

20.06.2017

A Process for Rational Use of Vitamin D Testing in a Training

Katılımcılar

Yunus Nadi Yüksek