refakatveziyaretb

 

Basın Video Arşivi

Etkinlik Takvimi3

Etik Kurul3

Hizmetiçi Eğitim Planı

Kalite Yönetim2

TUEK Tıpta Uzmanlık Eğitim Kurulu

Konsültasyon Hizmetleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ziyaretçi Defteri

 

Basında Hastanemiz

Hastanemize Ulaşım

 

 

Aylık Hekim Çalışma Planı

 

Kurumsal Dökümanlar

f 010 1diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

Ankara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Bilgimizi Şifreliyoruz” eğitim projesinin açılış toplantısı hastanemiz Dr. Münif İslamoğlu Konferans Salonunda 21 Haziran 2017 Çarşamba günü gerçekleştirildi.

Açılış toplantısına Ankara 1. Bölge KHB Genel Sekreteri Prof. Dr. Öner ODABAŞ, Tıbbi Hizmetler Başkanı Uzm. Dr. Şükrü ÖZDEMİR, Hastane Yöneticimiz Prof. Dr. Nurullah ZENGİN, hastane yöneticileri ve çok sayıda sağlık çalışanı katıldı.

f 031 2diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

Genel Sekreterimiz Prof. Dr. Öner ODABAŞ yaptığı açılış konuşmasında; “Bilgimizi Şifreliyoruz” eğitim projesini çok önemsediklerini vurgulayarak, “Bu proje bilgi güvenliği açısından oldukça önemli bir konu. Günümüzde artık hastalık ve tanı gruplarına ilişkin bilgiler, farklı maksatlar için kullanılabilir hale getirilmiştir. Bu bilgilere ulaşılarak özellikle ticari kullanıma açık hale getirilebilir, sağlık bir ticari alana kaydırılabilir. Bu anlamda bilgi güvenliği oldukça önemli hale gelmiştir. Sağlık çalışanlarının bu eğitim programları ile daha detaylı bilgi güvenliğini öğrenmelerinde fayda var.” dedi.

Prof. Dr. Öner ODABAŞ, tüm Ar-Ge faaliyetlerini de yakından takip ettiklerini bildirerek, hazırlanmakta olan yeni projelerden bahsetti. Prof. Dr. ODABAŞ; “Kalkınma ajansı ile, hemşirelik uygulamalarında kanıta dayalı tıp yaklaşımları konusunda bir projemiz daha hazırlanıyor. Tubitak ile yaptığımız,  Zekai Tahir Burak Hastanemizin normal doğumun özendirilmesine yönelik projelerimiz bulunmakta” dedi.

f 018 3diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

Hastane Yöneticimiz Prof. Dr. Nurullah ZENGİN ise yaptığı konuşmada; “Proje bazlı çalışmalara daha fazla adapte oluyoruz. Gerek Genel Sekreterliğimiz ve gerekse hastanemiz olarak hazırlanan pek çok projeyi, destek veren kurumlarımızla tamamlıyoruz. Bilim ve tıp camiası olarak, proje bazlı çalışmalarımız zaman içerisinde daha da artacak. Eğitim ve araştırma hastaneleri, yeni isimleriyle sağlık uygulama ve araştırma merkezleri, gerçekten önemli bir araştırma potansiyeline sahip. Biz de yönetim olarak, bu noktada daha fazla teşvik edici olup desteğimizi artıracağız, kurumlar arası iş birliği ile güzel neticeler alacağımıza inanıyorum” dedi.

Hacettepe Üniversitesi öğretim görevlileri tarafından verilecek olan ve 21 - 23 Haziran 2017 tarihleri arasında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gerçekleştirilecek eğitim programına hekimler, hemşireler ve bilgi işlem görevlileri katılacaklar.