refakatveziyaretb

 

Basın Video Arşivi

Etkinlik Takvimi3

Etik Kurul3

Hizmetiçi Eğitim Planı

Kalite Yönetim2

TUEK Tıpta Uzmanlık Eğitim Kurulu

Konsültasyon Hizmetleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ziyaretçi Defteri

 

Basında Hastanemiz

Hastanemize Ulaşım

 

 

Aylık Hekim Çalışma Planı

 

Kurumsal Dökümanlar

Klinik Nütrisyon ünitesi haber6 1024x683

Hastanemiz Klinik Nütrisyon Ünitesininyaptığı “Nöroloji Hastalarında Standart Mı, Prebiyotik İçerikli Enteral Formulalar Mı?” (Pırıl TUNCAY, Fatma ARPACI, Mutlu DOĞANAY, Deniz ERDEM, Arzu ŞAHNA, Hülya ERGUN, Dilek ATABEY, Belgin DEMİR YELLİ tarafından hazırlanmış) başlıklı çalışma 29 Mart – 01 Nisan 2017 tarihlerinde Antalya'da gerçekleştirilen 10. KEPAN (Klinik Enteral Parenteral Nütrisyon) Kongresi’nde 83 bildiri arasından en iyi 6 bildiri yarışmasına katılmaya hak kazanarak “Başkanlar Seçiyor” En İyi 6 Bildiri Yarışma Oturumunda ikincilik ödülüne layık görülmüştür.

7M6A5362

Klinik Nütrisyon ünitesi haber 1024x539

Avrupa Sağlık için Nütrisyon İttifakı (European Nutrition for Health Alliance-ENHA) tarafından başlatılan ve amacı hastaneye yatan hastalarda hastalık ile ilişkili malnütrisyonun (disease-related malnutrition) saptanması ve tedavisi olan“Herkes için Yeterli Beslenme -Optimal Nutrition Care for All -ONCA”kampanyası S.B Kamu Hastaneleri Kurumu, S.B Halk Sağlığı Kurumu ve S.B Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Dairesinin de destekleri ile Eylül 2015 yılında başlayan ve Ocak 2017’de sona eren proje, hastanemiz Genel Cerrahi eğitim görevlilerimizden Prof. Dr. Mutlu DOĞANAY’ın “Kamu Hastaneleri NRS-2002 Tarama Sonuçları: Projede Son Nokta” başarılı sunumu ile gerçekleştirilmiştir.

Klinik Nütrisyon ünitesi haber5

Klinik Nütrisyon ünitesi haber3 1024x576

Klinik Nütrisyon Ünitesi ekibimiz, Kongrenin “Uzmanına Sor Köşesi”nde (Uzm. Dr. Deniz ERDEM, Doç. Dr. Belgin AKAN, Dr. Dyt. Pırıl TUNCAY, Hem. Arzu ŞAHNA, Hem. Hülya ERGUN) katılımcıların klinik nütrisyon uygulamaları ile ilgili sorularını yanıtlamıştır.

Klinik Nütrisyon ünitesi haber41 575x768

            Enteral ve parenteral nütrisyonda hemşirelik bakımı oturumunda ise Klinik Nütrisyon Ünitesi Hemşiremiz Arzu ŞAHNA “Enteral Nütrisyonda Hemşirenin Rolü” konulu sunumunu gerçekleştirmiştir.

yanına ödülKlinik Nütrisyon ünitesi haber7 498x768