refakatveziyaretb

 

Basın Video Arşivi

Etkinlik Takvimi3

Etik Kurul3

Hizmetiçi Eğitim Planı

Kalite Yönetim2

TUEK Tıpta Uzmanlık Eğitim Kurulu

Konsültasyon Hizmetleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ziyaretçi Defteri

 

Basında Hastanemiz

Hastanemize Ulaşım

 

 

Aylık Hekim Çalışma Planı

 

Kurumsal Dökümanlar

IMG 7054 1

diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

Hastanemiz çalışanları tarafından mesai saatlerinin dışında yaptıkları resim çalışmaları daha önce dünyanın çeşitli ülkelerinde sergilendiği gibi Fransa’nın başkenti Paris’te de sergilendi. Azerbaycan’ın Paris Büyükelçiliği’nin ev sahipliğinde Azerbaycan Büyükelçisi Elçin Amirbayov, Türkiye’nin Paris Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa ile Hastane Yöneticimiz Prof. Dr. Nurullah Zengin tarafından “Güzel Ülkem Türkiye” teması altında 47 sanatçının 55 eseri Paris’teki Azerbaycan Kültür Merkezi’nde açıldı.

Açılışa çok sayıda sanatseverin yanı sıra Azerbaycan ve Türkiye Büyükelçiliği çalışanları da katıldılar. Sergi açılışında kurdeleyi ev sahibi Azerbaycan Büyükelçisi Elçin Amirbayov ile Türkiye’nin Paris Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa ve Hastane Yöneticimiz Prof. Dr. Nurullah Zengin birlikte kestiler.

IMG 7062 2

diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

Azerbaycan Kültür Merkezi’nde gerçekleşen serginin açılışında Azerbaycan Büyükelçisi Elçin Amirbayov, şunları söyledi: “Bugün burada böyle bir sergi gerçekleştiği için çok mutluyum. Bizim eski Cumhurbaşkanımız Haydar Aliyev’in bir sözü vardır. ‘Bir Millet İki Devlet’. Bugün bu sergide bunu gördük, çok güzel eserler sergileniyor, Parisli sanatseverler için büyük şans diye düşünüyorum. Sergilenen eserleri yapan sanatçıları kutluyorum.”

IMG 5643 576x768-2

diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

Türkiye’nin Paris Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa ise konuşmasında düşüncelerini “Azerbaycan Büyükelçisi Amirbayov’un ‘ İki Devlet Bir Millet’ sözü ne kadar doğru, evet biz bir milletiz iki devletiz. Bu sergi bir başlangıç, bundan böyle daha başka sergileri ve başka kültürel etkinlikleri birlikte düzenleyeceğiz. Türk sanatçıların olduğu gibi Azerbaycanlı sanatçıların eserlerinin de sergilenmesine katkıda bulunacağız. Ankara’dan gelen sanatçı arkadaşlara, eserlerini ve ülkemizi dünya sanat başkenti Paris’te tanıttıkları için teşekkür ediyorum”  şeklinde dile getirdi.

IMG 7060 4

diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

Büyükelçilerden sonra söz alan Hastane Yöneticimiz Prof. Dr. Nurullah Zengin ise “Biz ve çalışanlarımız bu imkânı verdikleri için Azerbaycan’ın Paris Büyükelçisi Sayın Elçin Amirbayov Bey’e, Büyükelçimiz Sayın İsmail Hakkı Musa Bey’e ve serginin açılışında emeği geçenlere teşekkür ederiz.” dedi.

IMG 5639 5

diğer görüntüler için resime veya buraya tıklayınız

           Konuşmaların ardından hastanemiz ile ilgili kısa bir sinevizyon gösterimi yapıldı. Daha sonra 47 sanatçının 55 eserinin yer aldığı sergi birlikte gezildi, eserlerin sahiplerinden eserleri konusunda bilgi alan büyükelçiler sanatçıları tek tek kutlayıp çalışmalarında başarı dilediler. Serginin açılışı dolayısıyla davetlilere Türkiye’ye özgü yiyecek ve içecekleri ikram edildi.

 

http://www.haberler.com/ankara-numune-hastanesi-calisanlari-paris-te-guzel-9456595-haberi/

http://www.ntv.com.tr/sanat/pariste-guzel-ulkem-turkiye-sergisi-acildi,0YFr5KU55EiOyQyUKRJuXQ

http://www.avrupaolay.com/haber/5744/pariste-guzel-ulkem-turkiye-sergisi.html

http://aa.com.tr/tr/kultur-sanat/pariste-guzel-ulkem-turkiye-sergisi-acildi/789228